Su Kaçağı Tespiti

   Su Kaçağı Tespiti servis hizmeti konutların atık ve temiz su tesisatlarında meydana gelen su kaçağına çözüm olarak ortaya çıkmış bir servis hizmetidir. Su kaçağı sorunu uzun yıllardır halkımızın önemli problemlerinden birisidir. 2000'li yılların başında su kaçağı sorunu ile karşı karşıya kaldığınızda, minimum bölgesel bir çalışma ile çözüm üretilebiliyordu. Tabii burada ustanın ne kadar tecrübeli ve ne kadar konunun uzmanı olduğu da evinizin kırılacak alanını büyüten veya küçülten etkenlerin başında yer alıyordu. O zamanlar su kaçağının tam olarak yeri bilinmediği için deneme yanılma yolu ile konutunuzda ciddi bir tadilata yol açıyordu. Şansınız varsa ve usta donanımlı bir ustaysa 3-5 deneme ile su kaçağını buluyor ve tamirini yapıyordu. Bu da hayli zahmetli, maliyetli ve konutunuzu kıran bir uygulama yöntemiydi. Ancak teknolojinin gelişimi ile tesisat sektörü de gelişim evresine girdi.

 Temiz su tesisatlarındaki su kaçağını noktasal tespit edebilmek için uzmanlar tarafından dinleme cihazları üretildi. Dinleme cihazları sayesinde artık temiz su tesisatından kaynaklanan su kaçağı noktasal olarak tespit edilebiliyor ve küçük bir alanda tamir edilebiliyordu. Bir önceki cümlede dinleme cihazlarının yardımı ile temiz su tesisatlarındaki su kaçakları diye belirttim. Çünkü atık su tesisatından kaynaklanan su kaçaklarında malesef dinleme cihazları randıman vermedi. Uzmanlar atık su tesisatından kaynaklı su kaçaklarını tespit edebilmek için en iyi yöntem ve cihazın kamera olduğu noktasında hemfikir oldular ve bunun üzerine çalışmalarını yaptılar. Kısa süre içerisinde mikro kameralar üretildi. Kameralar sayesinde atık su tesisatlarının içerisi görüntüleniyor ve herhangi bir nedenden su kaçağı yaşanıyorsa tespit işlemi gerçekleştiriliyordu. Ancak tespit edilen bu nokta dinleme cihazındaki gibi tam bir noktasal tespit sağlamamıştı. Boruların kıvrımları ve kameranın kaç metre içeriye salındığı göz önünde bulundurularak bir çözümleme yapılıyordu. Ama bu yöntem istenildiği gibi o kadar da sağlıklı bir sonuç vermiyordu ve yeterli değildi. Burada amaç su kaçağını noktasal olarak tespit edip, küçük bir bölgede tamirini gerçekleştirmekti. Bundan dolayı bu sorununda çözümünü düşünen ve üreten uzmanlar detektörü geliştirdi. Altın ve kıymetli maden avcılarının kullandığı dedektör mantığında bir cihaz. Usta burada dedektör öncesinde yaptığı analizi yapıyor. Analiz sonucu usta tahmin ettiği bölgeyi dedektör ile tarayarak tam bir noktasal tespit gerçekleştirebiliyor.

 Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ekipmanları Türkiye'ye ilk getiren firmalardan olan Sukatesservis araçlarını bunlar ve bunlara benzer malzemeler ile donatarak su kaçağını bölgesel değil, noktasal tespit etmeye başlamıştır. Tabii bu bahsettiğim olay neredeyse yirmi sene önceydi. Alanında en tecrübeli ve en profesyonel firmalardan olan Sukates, zaman içerisinde İstanbul ve Ankara'nın en önemli Su Kaçağı Tespiti hizmeti veren firması olmuştur. 

   Evinizdeki veya iş yerinizdeki su kaçaklarının tespit ve tamir işlemlerini gerekli malzemelere sahip herhangi bir firmaya vermemelisiniz. Malzeme her şey demek değildir. Burada çalışacağınız kurumun profesyonelliği, referansları ve daha önce yapmış olduğu işler göz önünde bulundurulmalıdır. Bugün İstanbul ve Ankara'da Su Kaçağı Tespiti servis hizmeti sunan onlarca, belki yüzlerce firma bulabilirsiniz. Ancak doğru bir araştırma ve analiz yaparak hangi firma ile çalışacağınıza karar vermelisiniz. Bu kararı verirken bizim tavsiyemiz firmanın daha önce yapmış olduğu işler ile ilgili videoları izleyerek, referanslarını kontrol ederek ve sikayetvar.com tarzı sitelerden yararlanarak bir sonuca varmanız çok daha sağlıklı bir sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

   Konusunda ustalık eğitimi almış ve son teknoloji cihazlar ile donanmış ustalardan oluşan ekiplerimiz, konutunuzda hiç bir yere zarar vermeden Su Kaçağı Tespiti servis hizmetini gerçekleştiriyor ve su kaçağını noktasal olarak tespit ediyorlar. Tespit sonrası su kaçağının tamirini de dilerseniz ekiplerimiz kısa süre içerisinde gerçekleştiriyorlar. Sukates olarak sizlere profesyonel hizmeti en kısa sürede ve en ekonomik şekilde vermeyi hedeflemekteyiz. Konu ile ilgili aklınıza takılan, sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa 444 0 851 & 0541785 28 37 çağrı numaralarımızı çevirerek müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgi ve servisi talep edebilirsiniz.

 

              

Bölgelerdeki Örnek Çalışmalarımız